1593 SUMMIT RD SE

PALM BAY, Florida 32909 · Brevard County · Parcel 29 3717-GP-734-20

$49 930
Assessed Value
$128 340
Market Value
Annual Tax
$24 930
Taxable Value
Ownership
OwnerFarver Holly
Mailing Address1593 SE Summit RD Palm Bay FL 32909
Property Details
Year Built1984
Living Area1 179 sq ft
Lot Size12 197 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$40 000
Just (Market) Value$128 340
Assessed Value$49 930
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 930
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2025 11